Z okazji Prima Aprilis w naszej szkole, Samorząd Uczniowski, zorganizował Dzień Bez Plecaka. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, a najlepsze klasy zostały nagrodzone
I miejsce - kl. I, kl. IV oraz kl. VI.
Gratulujemy pomysłów
Z okazji Prima Aprilis w naszej szkole, Samorząd Uczniowski, zorganizował Dzień Bez Plecaka. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, a najlepsze klasy zostały nagrodzone
I miejsce - kl. I, kl. IV oraz kl. VI.
Gratulujemy pomysłów
Kolejny sukces naszej uczennicy kl. I- Oliwii Małek, która otrzymała wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Osiedlowy Dom Kultury Puchatek w Sanoku. Oliwia w przyszłym tygodniu uda się po odbiór nagrody. Serdecznie gratulujemy :)
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom, które w sobotę wzięły udział w Pucharze Polski Mażoretek w Rzeszowie i odniosły ogromny sukces
Jagoda Twardy- I miejsce- Solo Pompon Klasyczny
Aniela Kondracka- I miejsce- Duet Baton Klasyczny
Kalina Kondracka- II miejsce- Duet Pompon Klasyczny
Dniu 31.03 zawitał do naszej szkoły przedstawiciel stowarzyszenia „Naprzeciw" p. Marcin Tyburczy. W ramach realizacji zadań Programu Profilaktycznego spotkał się z uczniami klas VI-VIII, promując życie wolne od nałogów. Raper, nauczyciel, prelegent, którego młodość, w tym bardzo wczesna, przebiegała pod znakiem alkoholu, narkotyków, papierosów. Nałogi zniszczyły mu zdrowie, odebrały wiele szans życiowych, doprowadziły do nieodżałowanych strat. Opowiadając w przejmujący sposób o swoich przeżyciach, rapując razem z uczniami, pokazując bardzo ciekawe, tematyczne filmiki, pokazał młodym ludziom, że warto o siebie zawalczyć, że warto nie ulegać destrukcyjnym modom. Wiele czasu poświęcił też uzależnieniom naszych czasów, takim jak telefon komórkowy, social media, hejt, bezkrytyczne naśladowanie przekazów promowanych w sieci.
Spotkanie i przekazane treści na pewno zostaną na długo w pamięci uczniów, dając inspirację i motywację do podejmowania zdrowych wyborów w życiu.
28 marca dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pani Monika Król, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła swój zawód: dekoratorka i florystka. Na początku pani Monika opowiedziała na czym polega jej praca. Później przedszkolaki miały za zadanie wykonać kompozycje kwiatowe. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Włożyły dużo serca w to, aby prace były naprawdę piękne. Dziękujemy pani Monice za miłe spotkanie oraz śliczne ozdoby do sali, które na długo będą uprzyjemniać czas spędzony w naszym przedszkolu.
W ramach realizowanego w przedszkolu programu edukacyjnego „Mamo, tato wolę wodę” 22 marca przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Wody. Dzieci nie zapomniały o tym święcie i z tej okazji wszystkie przyszły ubrane na niebiesko. Dowiedziały się jakie znaczenie ma woda dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Rozbudzone zostało w nich poczucie odpowiedzialności za istniejące zasoby wody pitnej.
Dzisiaj uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym pokazie, który dostarczył mnóstwo emocji i wiedzy w wyjątkowo widowiskowy sposób. Animator z Grupy Zaelektryzowani zaprezentował fascynujące eksperymenty z fizyki i chemii, które wzbudziły duże zainteresowanie. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach, które zapewniły wszystkim mnóstwo wrażeń i udowodniły, że fizyka oraz chemia mogą być nie tylko interesujące, ale i pełne niesamowitych efektów.
Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych uczniów Magdalena Heret oraz Kinga Warchoł zajęły I miejsce, a Julia Ciupka II miejsce w konkursie pt. „Współczesny Święty Walenty”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotowanie indywidualnej pracy pisemnej odpowiadającej na pytanie: Jak wyglądałby Święty Walenty we współczesnym świecie. Konkurs został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Zarszynie. Serdecznie gratulujemy! :)
Dzisiaj w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zarszynie odbył się Drugi Międzyszkolny Turniej Szachowy im. Kuriera Jana Łożańskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Adrian Twardy (kl. 2), Fabian Szuba (kl. 3), Filip Tutak (kl. 5), Stanisław Twardy (kl. 6), Szymon Galant (kl. 7) oraz Szymon Szajna (kl. 8 ).
W kategorii klas 1-3:🥈II miejsce - zdobył Adrian Twardy 👏
W kategorii klas 4-6:🥉III miejsce - zdobył Stanisław Twardy 👏
Gratulujemy naszym szkolnym szachistom oraz wszystkim uczestnikom turnieju 🙂
21 marca uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w Dniach Otwartych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach. Podczas oprowadzania po szkole uczniowie mogli zobaczyć zaplecze dydaktyczne czyli sale, w których odbywają się klasyczne lekcje oraz pomieszczenia warsztatowe, gdzie odbywają się zajęcia praktyczne. Zostali również zapoznani z kierunkami kształcenia, które szkoła oferuje na nadchodzący rok szkolny.
Panią Wiosnę przedszkolaki przywitały radosnym śpiewem i tańcem. Z wielką starannością wykonały pracę plastyczną jaką było zrobienie kolorowego plakatu Pani Wiosny. Po obiedzie korzystając z pięknej pogody dzieci wybrały się na spacer w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. Udało się znaleźć kilka z nich :)
19 marca chętni uczniowie klasy 8 wybrali się na Dni Otwarte do dwóch sanockich szkół ponadpodstawowych: Zespołu Szkół nr 3 oraz Zespołu Szkół nr 2. Była to okazja do zapoznania się z kierunkami kształcenia i bazą dydaktyczną szkół. Młodzież miała również możliwość udziału w różnych pokazach oraz zajęciach, które przybliżały im jak wygląda nauka w danej placówce.
W marcu przedszkolaków jak co miesiąc odwiedziła pani bibliotekarka. Dzieci podczas tego spotkania wysłuchały bajki o Feliksie, który tym razem odwiedził Anglię. Pani Ula przygotowała wspaniałą atrakcję jaką było wycinanie i ozdabianie koron. Dziewczynki mogły poczuć się jak prawdziwe księżniczki, a chłopcy jak królewicze. Dziękujemy pani Uli za wizytę i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
Serdecznie dziękujemy reprezentacji naszej szkoły za udział w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych, który organizowała Szkoła Podstawowa w Odrzechowej.
Gratulujemy pozostałym uczestnikom :)
Już 28.03.2025 r. odwiedzi nas grupa Zaelektryzowani. Zapraszamy na niecodzienną lekcję pt. "Zasady fizyczne i kwasy chemiczne". Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów.
Cena: 12 zł.
Chęć udziału w pokazach należy zgłosić do 21.03.2025 r.
Serdecznie gratulujemy kolejnych sukcesów!
I miejsce dla drużyny dziewcząt
i VI miejsce dla drużyny chłopców
w Gminnym Turnieju Piłki Halowej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
12 marca klasa 8 wzięła udziału w Dniach Otwartych organizowanych przez Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną, obejrzeli bazę dydaktyczną szkoły, a także wzięli udział w różnego rodzaju pokazach oraz zajęciach przygotowanych przez klasy o różnych profilach. Uczniowie byli również na strzelnicy.
Podczas wtorkowego apelu podsumowaliśmy nasz szkolny Tydzień Języka Ojczystego.
Wyniki poszczególnych konkursów przedstawiają się następująco:
1. "Zabawy z językiem polskim" (dla uczniów klas 1-3).
I miejsca::
kl. 1 - Amelia Cwynar
kl. 2 - Milena Szałajko
kl. 3 - Zofia Lenczowska
2.„Tajemnice języka polskiego”.
Miejsce I zdobyła kl. 6.
3."Mistrz ortografii”
I miejsca zajęli:
kl. 1 - Fabian Wojtal
kl. 2 - Milena Szałajko
kl. 3 - Julian Kruczkiewicz
kl. 4 - Lena Okołotkiewicz
kl. 5 - Maja Lutecka
kl. 6 - Zofia Mazur
kl. 7 - Ewa Twardy
kl. 8 - Zuzanna Nycz
4."Kto i gdzie?Wskaż autora cytatu i tytuł utworu":
I miejsce: Izabela Demkowska kl. 8
II miejsce: Nikola Suwała - kl. 8
III miejsce: Gabriela Kic - kl. 8
5. "Życie i twórczość Fryderyka Chopina":
I miejsce: Michalina Małek kl.6
II miejsce: Hanna Mazur kl.4, Jakub Szychowski kl.7
III miejsce: Antoni Halisz kl.5
5.Najlepsze przebranie za bohatera literackiego:
I miejsca:
kl. 1 - Łucja Sieczkowska, Alicja Szałajko
kl. 2 - Kalina Kondracka, Lilianna Nycz, Milena Markowska, Jogoda Twardy
kl. 3 - Zofia Bajger, Daniel Demkowski, Zofia Lenczowska, Małgorzata Łagosz, Kornelia Małek, Gracjan Marszałek
kl. 8 - Izabela Demkowska, Szymon Józefczyk, Gabriela Kic, Zuzanna Nycz, Nikola Suwała
6. "Tytuły lektur zaszyfrowane w emotkach".
I miejsca: Weronika Pietrzkiewicz kl.7, Alicja Szlama kl.7, Kinga Warchoł kl.7
Wyróżnienia: Kornelia Małek kl.3, Iga Mendofik kl.3, Amelia Wojtoń kl.3
7. "Konkurs pięknego czytania”.
I miejsca:
kl. 1-3: Julian Kruczkiewicz kl. 3
kl. 4-6 : Zuzanna Szajna kl. 6
kl. 7-8 - Ewa Twardy kl. 7
Wyróżnienie: Łucja Sieczkowska - kl. 1
8. "Kto to jest? Karykatury polskich pisarzy":
Wyróżnienia: Kinga Kowalewska kl.8, Zofia Malinowska kl.8
9. "Czy znasz polskie przysłowia?":
I miejsca:
kl. 4- Lena Okołotkiewicz
kl. 5 - Kamil Wojtoń
kl. 6 - Hubert Władyka
kl. 7 - Ewa Twardy
kl. 8 - Dawid Wojtal
Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy tak aktywnie uczestniczyli w konkursach.
Tego dnia podczas apelu uczczony został również Dzień Kobiet. Serdecznie dziękujemy wszystkim mężczyznom z naszej szkoły, tym mniejszym i tym większym, za piękne życzenia i upominki. Dziękujemy również opiekunce Samorządu Uczniowskiego - Pani Katarzynie Fedak za przygotowanie całego wydarzenia :)
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to bardzo dobra okazja do pokazania piękna i bogactwa naszego języka ojczystego, a także przypomnienie jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się nim w życiu codziennym.
W związku z tym wydarzeniem nasza Szkoła postanowiła celebrować to święto przez cały tydzień. Uczniowie od 3 do 7 marca każdego dnia brali udział w różnych aktywnościach przygotowanych przez Panie polonistki.
W poniedziałek starsi uczniowie rozwiązywali zagadki językowe pn. „Tajemnice języka polskiego”, natomiast młodsi uczniowie uczestniczyli w konkursie pn. "Zabawy z językiem polskim". We wtorek odbyły się dwa konkursy: "Mistrz ortografii" oraz "Kto i gdzie? Wskaż autora cytatu i tytuł utworu". W środę miały miejsce kolejne dwa konkursy. Pierwszy z nich to już nasza coroczna tradycja, czyli "Życie i twórczość Fryderyka Chopina". Natomiast w drugim wystąpili uczniowie przebrani za bohaterów literackich. Czwartek upłynął pod znakiem rozwiązywania tytułów lektur zaszyfrowanych w emotkach. Zadanie podobnie jak w pierwszym i drugim dniu zmagań językowych polegało na znalezieniu zagadnień na szkolnych korytarzach, zapisanie poprawnych odpowiedzi i jak najszybsze oddanie kart. Odbył się również konkurs "Pięknego czytania", w którym uczestniczyli przedstawiciele z każdej klasy. W piątek uczniowie wykazywali się znajomością polskich przysłów. Można było również uczestniczyć w zabawie polegającej na rozpoznaniu polskich pisarzy na zdjęciach.
Jesteśmy przekonani, że dzięki takim właśnie wydarzeniom uczniowie wzbogacają swoją wiedzę i umiejętności związane z językiem ojczystym. A ponadto warto nieustannie uświadamiać, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać, nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień.
Powered by aSc EduPage