• Zajęcia biblioteczne w oddziale przedszkolnym

• 13.12.2023
        • Dzieci z oddziału przedszkolnego ponownie odwiedziła Pani Urszula Cymbor z biblioteki w Długiem. Tym razem zajęcia były poświęcone tematyce świątecznej. Dzieci wysłuchały opowieści "Franklin i prezent świąteczny", a następnie wykonały piękne bombki wyklejane plasteliną.

Dziękujemy Pani Uli za kolejne ciekawe zajęcia biblioteczne.

• Odwiedziny św. Mikołaja

• 07.12.2023
        • Są dni, na które szczególnie czekają wszystkie dzieci. Jednym z nich jest z oczywistych względów 6 grudnia. Już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądano na drzwi i nasłuchiwano mikołajkowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie kazał długo na siebie czekać i w towarzystwie swoich pomocników zawitał do naszej szkoły i obdarował wszystkich uczniów wspaniałymi prezentami. Najmłodsze dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi świątecznymi piosenkami.

Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze, przyniosła wiele radości, uśmiechu u nikogo dzisiaj nie brakowało, a w szkole zapanowała świąteczna atmosfera :)

• Wyobry do Młodzieżowej Rady Gminy Zarszyn

• 07.12.2023
        • Dzisiaj odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Zarszyn. Zgłosiło się 5 kandydatów z klasy VII i VIII. Największą ilość głosów uzyskały Vanessa Bąk oraz Magdalena Szychowska i to właśnie one będą reprezentować naszą Szkołę. Serdecznie im gratulujemy :)

• Warsztaty chemiczne

• 07.12.2023
        • 1 grudnia uczniowie z klas I-III uczestniczyli w warsztatach chemicznych organizowanych przez "Zdobywcy Talentów". Dzieci ubrane w fartuchy i okulary laboratoryjne zostały wprowadzone w świat chemii w niezwykły sposób, a mianowicie poprzez samodzielne eksperymenty i doświadczenia. Podczas zajęć dowiedziały się m.in. czym jest suchy lód, wywoływały z niego dym oraz małe wulkany. Ponadto miały okazję zobaczyć samo-dmuchający się balon, a na końcu na ich rękach w bezpieczny sposób pojawiał się ogień. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie eksperymenty, które wzbudziły w nich ogromną ciekawość i zachwyt.