• 25.03.2024
        • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Stapińskiego w Długiem informuje, że lista kandydatów przyjętych do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I na rok szkolny 2024/2025 będzie dostępna w szkole od 29.03.2024 r.

• RYMCERZE

• 25.03.2024
        • Dzisiaj (25.03.2024) naszą szkołę odwiedziła grupa RYMCERZE. Bęsiu oraz Dj Yonas tworzą hip-hopowy skład. Od 2013 roku wspólnie prowadzą swój autorski projekt profilaktyczny pn. “Nie Zmarnuj Swojego Życia”. W ciągu 10 lat odwiedzili osobiście ponad 1600 szkół i placówek oświatowych w kraju i zagranicą. Prowadzący dotarli osobiście do ponad 530 tysięcy młodych ludzi oraz co najmniej 9000 nauczycieli i dyrektorów szkół.

Podczas spotkania z młodzieżą raperzy podzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu”.Po zakończonym spotkaniu uczniowie klas 7-8 mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia oraz otrzymać autografy.

Dziękujemy serdecznie :)

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• 18.03.2024
        • W piątek 15.03.2024 r. przedstawiciele naszej szkoły: Magdalena Heret, Vanessa Bąk, Szymon Szajna i Fabian Florian wzięli udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Co roku turniej jest organizowany przez Oddział ZG ZOSP RP w Zarszynie oraz Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, a czas poświęcony na przygotowania przyniósł rezultaty.

Szymon Szajna zajął III miejsce i będzie nas reprezentował na dalszym etapie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju :)

• Spotkanie z p. Krystyną Chowaniec

• 18.03.2024
        • 11 marca 2024 r. w naszej szkole uczniowie klas od 1 do 8 mieli okazję spotkać się z wyjątkowym gościem, P. Krystyną Chowaniec - autorką książki: „Niezwykłe historie - Orzeł z Budapesztu”.

Sama historia powstawania książki była niezwykła. Zaczęła się od lekcji, na którą jako nauczycielka historii w sanockiej szkole, zaprosiła Pana Jana Łożańskiego, ówczesnego mieszkańca Sanoka, Kuriera z czasów II Wojny Światowej. Spotkanie było impulsem do poznania szerzej jego życia. Pani Krystyna spisała niezwykłe wspomnienia, historię, która dotyczyła naszych terenów. Po kilku latach na podstawie tych wspomnień została wydana książka. Bohaterska historia Pana Jana, Orła z Budapesztu, nie zostanie zapomniana dzięki takim niezwykłym osobom jak Pani Krystyna.

Spotkanie z Panią Krystyną na pewno zostanie w pamięci naszych uczniów. Ich aktywność podczas wystąpienia pokazała, że historia cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

• Informacje o kandydatach zakwalifikowanych do przyjęcia do oddziału przedszkolnego oraz klasy I

• 13.03.2024
        • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Stapińskiego w Długiem informuje, że:

1. Lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025,

oraz

2. Lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do klasy I na rok szkolny 2024/2025,

dostępne są w sekretariacie szkoły.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do oddziału przedszkolnego powinni złożyć do dnia 22 marca 2024 r. POTWIERDZENIE WOLI ZAPISU DZIECKA.

Dokument można pobrać poniżej lub odebrać w sekretariacie w godz. 7:00-14:30.

• "Byle do przerwy" luty/marzec 2024

• 08.03.2024
        • Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz Pani Małgosi powstał kolejny numer naszej szkolnej gazetki
          "Byle do przerwy", a w nim jak zawsze wiele interesujących artykułów.

Serdecznie polecamy i zachęcamy do zapoznania się :)