• Historia szkoły

•       Budowę Szkoły Podstawowej w Długiem rozpoczęto 7 maja 1965r., zakończono po dwunastu miesiącach, 14 maja. Uroczyste otwarcie placówki, przy udziale władz powiatowych, gminnych i społeczeństwa Długiego miało miejsce 1 września 1966 roku.

21 kwietnia 1985 r. szkole nadano imię Jana Stapińskiego - działacza ludowego związanego z regionem krośnieńskim. Czternaście lat później, 1 września 1999 r. uchwałą nr III/17/99 Rady Gminy Zarszyn ośmioletnia Szkoła Podstawowa im. Jana Stapińskiego w Długiem została przekształcona w placówkę o strukturze klas I-VI. W budynku szkoły zaczęli się także kształcić uczniowie Gimnazjum Św. Jadwigi Królowej w Długiem. Od roku szkolnego 2017/18 placówka zmieniła strukturę na ośmioklasową.