• 2 maja

• 28.04.2023
        • Szanowni Rodzice!

Dyrektor przypomina, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego na rok 2022/2023 dzień 2 maja 2023 r. będzie dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole i oddziale przedszkolnym.

• Osiągnięcia naszych uczniów w Gminnym Konkursie Czytelniczym

• 26.04.2023
        • 26 kwietnia w Gminnej Biblitece Publicznej w Zarszynie odbyła się 6-ta edycja Gminnego Konkursu Czytelniczego pod hasłem "Najpiękniejsze wiersze o zwierzętach w kolorowej inscenizacji". Zadaniem było przedstawienie dowolnego wiersza z literatury dziecięcej nawiązujący do tematyki zwierząt. Naszą Szkołę rezprezentowało troje uczniów, kórzy pokazali swoje talenty recytatorsko-aktorskie i osiągnęli fantastyczne wyniki:

- Julian Kruczkiewicz - III miejsce (w kategorii klas I-III)

- Wiktoria Goleń oraz Zuzanna Nycz - II miejsce (w kategorii klas IV-VI)

• Sukces naszych uczniów w konkursie „Kreator Mody – Ludowo-Modowo„

• 26.04.2023
        • W dniu 20 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbyło się rozstrzygnięcie XII edycji konkursu dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Kreator Mody – Ludowo-Modowo„. W konkursie, wzięło udział ponad 100 uczniów szkół podstawowych. Wśród nich dwoje uczniów z naszej Szkoły, którzy zaprojektowali i własnoręcznie wykonali piękne dodatki, osiągając wspaniałe wyniki:

• 1 miejsce: Szymon Szajna - kl. VI (kolczyli oraz zawieszka)
          • wyróżnienie: Izabela Demkowska - kl. VI (żółta apaszka)

Serdecznie gratulujemy! :)

• Kolejny sportowy sukces naszych uczniów!

• 24.04.2023
        • 18 kwietnia w Szkole Podstawowej w Odrzechowej odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych.
          Reprezentanci naszej Szkoły w składzie: Marlena Cwynar (kl. VIII), Oliwier Gładysiewicz (kl.VII), Fabian Florian (kl.VII), Dominik Lutecki (kl. VIII), Jakub Makarski (kl.VIII), Daniel Pietrzkiewicz (kl.VIII), Kinga Tutak (kl.VII), Krzysztof Warchoł (kl.VIII) - wygrali wszystkie swoje mecze zdobywając
          I miejsce.

• Kółko szachowe

• 24.04.2023
        • W miniony piątek w ramach dodatkowych zajęć Kółka Szachowego naszych uczniów odwiedził Pan Andrzej Wrona - sołtys Długiego. Serdecznie dziękujemy za wizytę, spędzenie czasu na wspólnej grze z uczniami oraz za prezent w postaci nowych szachów :)

• Sadzenie drzewek w ramach Dnia Ziemi

• 21.04.2023
        • Nasi uczniowie przyłączyli się do akcji sadzenia drzewek obok szkół, którą zainicjowała Młodzieżowa Rada Gminy Zarszyn. Dziękujemy za drzewka i możliwość przyłączenia się do tak wspaniałej inicjatywy.

• Dzień Otwarty Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie

• 21.04.2023
        • 20 kwietnia 7 uczniów z klasy VIII odwiedziło Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie w ramach Dni Otwartych. Mieli okazję poznać szkołę, ofertę edukacyjną, a także uczestniczyli w wielu ciekawych pokazach m.in. chemicznych, bilogicznych, fizycznych, strzeleckich, sztuk walki, musztry i ratownictwa.

• Wyniki konkursu pn. Najciekawsza przygoda bohaterów „Zemsty” Aleksandra Fredry

• 17.04.2023
        • Rozstrzygnięty został konkurs dla uczniów Szkół Podstawowych Gminy Zarszyn, którego organizatorem była nasza Szkoła. Zadaniem uczestników było przygotowanie komiksu przedstawiającego najciekawszą przygodę bohaterów "Zemsty" Aleksandra Fredry.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - Justyna Szychowska - kl. VIII (SP Bażanówka)

II miejsce - Magdalena Szychowska - kl. VII (SP Długie)

III miejsce - Julia Ukryńczuk - kl.IV (SP Odrzechowa) oraz Lena i Malwina Kozimor - kl. VII (SP Długie)

Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za udział i piękne prace!:)

• Zaproszenie do wzięcia udziału w bezpłatnych próbnych egzaminach ósmoklasisty

• 17.04.2023
        • Serwis dyktanda.pl serdecznie zachęca uczniów ósmej klasy do wzięcia udziału w próbnych egzaminach ósmoklasisty. To świetna okazja, by przetestować swoją wiedzę i umiejętności oraz zyskać cenne wskazówki, co do dalszych działań przed oficjalnym egzaminem.

Bez względu na to, czy jesteś zdeterminowanym uczniem, czy po prostu chcesz się sprawdzić, zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych próbnych egzaminach, przygotowanych przez doświadczonych egzaminatorów. Udostępnione zostały 34 arkusze - 18 z języka polskiego i 16 z matematyki, zawierające pytania o różnej formie, włączając pytania otwarte i zamknięte.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową: https://www.dyktanda.pl/egzamin-osmoklasisty/ w celu zdobycia więcej informacji na temat próbnego egzaminu ósmoklasisty.

• 13.04.2023
        • 13.04.2023 r. Sołtys wsi wraz z Radą Sołecką zorganizował Sprzątanie świata. Uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do tej akcji i uporządkowali teren wsi. Udało nam się również zasadzić kolorowe kwiaty koło szkoły i przygotować miejsce na nowe drzewka.

• Podsumowanie zbiórki dla Bartoszka

• 05.04.2023
        • W dniach od 28 marca do 5 kwietnia w naszej szkole zbieraliśmy pieniążki dla chorego na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni Bartoszka. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły bardzo chętnie wrzucali pieniążki do specjalnej skarbonki. Wspólnie udało się uzbierać 602,23 zł.

Dziękujemy wszystkim za okazane dobro.

• Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego

• 05.04.2023
        • 4 kwietnia w Szkole podstawowej w Pielni został rozegrany Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego. Naszą szkołę rezprezentowało dwóch uczniów, którzy osiągnęli świetne wyniki.

I miejsce: Adrian Warnecki - kl. VII

III miejsce: Allan Szuba - kl. V