• Szkolne Jasełka

• 22.12.2022
        • 22.12.2022 r, w szkole odbyły się Jasełka, które przygotowała klasa 4 i 5 wraz z ks. proboszczem Robertem Wyczawskim. Gościnnie wystąpiła również schola z Długiego.

• Dyktando świąteczne

• 21.12.2022
        • Co można robić w domowym zaciszu w czasie przerwy świątecznej?

Wykazać się znajomością ortografii i oddać się rywalizacji onagrody rzeczowe!

Do ciekawej zabawy w ramach "Dyktanda świątecznego"zachęca serwis internetowy Dyktanda.pl.                ­                ­

Weź udział w świątecznym rozwiązywaniu dyktand!                ­                ­

Zamysłem Konkursu jest zaoferowanie uczniom szkół, a takżedorosłym, pożytecznej rozrywki połączonej ze zdobywaniem iutrwalaniem praktycznej wiedzy. Do tego dodano pierwiastek zdrowejrywalizacji o liczne nagrody. W tym do zdobycia jest niebywały dron!                ­                ­                ­

­Konkurs startuje 21.12.2022r.

• II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Pielni

• 19.12.2022
        • 15. i 16.12.2022 r. w Szkole Podstawowej w Pielni odbył się II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Nasi uczniowie również wzięli w nim udział i zajęli następujące miejsca:

Kategoria klas V-VIII

Kinga Tutak- III miejsce

Zespół kategoria klas V-VIII

Malwina i Lena Kozimor- III miejsce

Utwór instrumentalny

Adrian Warnecki - II miejsce

Kategoria  Klas I-IV

Aniela Kondracka - II miejsce

Julian Kruczkiewicz - II miejsce

Gratulujemy :)

• Koncert Bożonarodzeniowy

• 19.12.2022
        • 18.12.2022 na sali Domu Ludowego w Długiem odbył się koncert z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na scenie wystąpili najmłodsi uczniowie, a pantomimę w wykonaniu Rady Rodziców przeplatały kolędy w wykonaniu solistów klas starszych. Po zakończonym przedstawieniu odbył się jarmark przygotowany również przez Radę Rodziców.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie.

• Oferta

• 13.12.2022
        • Szanowni Państwo,

Polski Instytut Edukacji wystąpił z kolejną społeczną inicjatywą wspierającą uczniów szkół podstawowych oraz wyrównującą szanse edukacyjne w odniesieniu do egzaminu ósmoklasisty z matematyki.Oferujemy uczniom Państwa szkoły bezpłatny udział w cyklu DARMOWYCH WEBINARÓW przygotowujących do egzaminu 8-klasisty z matematyki.

Za nami pierwsze tego typu spotkanie online, które zgromadziło ponad 1800 uczniów klas 8!Komentarze rodziców i dzieci zebrane w trakcie webinaru dowodzą olbrzymiej potrzebie tego typu spotkań online oraz wysokiejskuteczności metody webinaru.Webinary będą odbywać się online cyklicznie. Najbliższy webinar odbędzie się już w ten czwartek, 15 grudnia 2022 o godzinie 18:00.

Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów klas 8 oraz uczniów klas 7,którzy już teraz chcieliby zapoznać się z wymaganiami egzaminacyjnymi.W programie webinarów zaplanowane jest:

* Przedstawienie budowy arkusza i wytłumaczenie jak prawidłowo uzupełnić wyniki zadań

* Na czym się skupić, aby zdać na upragnionym poziomie

* Rodzaje zadań

* Techniki rozwiązywania zadań

* Wspólne rozwiązywanie zadań

* Sposoby radzenia sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami

Zapis na webinar odbywa się na stronie:https://zday.pl/darmowy-webinar/

[2]Prosimy o przekazanie powyższej informacji rodzicom i uczniom Państwa szkoły, dostępnymi kanałami komunikacji: poczta elektroniczna, dziennik elektroniczny, na lekcji matematyki.

Z poważaniem,

Katarzyna Zielińska

• Program edukacyjno-profilaktyczny "Bezpieczeństwo w świecie"

• 13.12.2022
        • Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjno-profilaktycznym "Bezpieczeństwo w świecie". W związku z tym otrzymaliśmy certyfikat potwierdzajacy udział w tym programie, a także zaświadczenie o wpisaniu placówki do Rejestru Placówek Innowacyjnych.

Dzięki udziałowi w tym programie nasi uczniowie poznaja zasady poruszania się po internecie oraz jak przeciwdziałać niektórym zjawiskom.

• Projekt UNICEF "Na ratunek dzieciom w rogu Afryki"

• 12.12.2022
        • Szkoła Podstawowa w Długiem bierze udział w projekcie UNICEF "Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki". Głównym celem projektu jest zapoznanie uczniów z kryzysem humanitarnym w rejonie Rogu

Afryki oraz pokazanie jak wygląda sytuacja w krajach rozwijających się, które leżą na terenie Półwyspu Somalijskiego. Lekcje na ten temat zostały już przeprowadzone. Kolejnym etapem jest zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na:

- leczenie niedożywionych dzieci (zakup żywności terapeutycznej, suplementów witaminowych czy tabletek odrobaczających);

- bieżący dostęp do bezpiecznej do picia, czystej wody, sanitariatów i środków higienicznych;

- niezbędny sprzęt medyczny i leki.

Zbiórkę przeprowadzi Samorząd Uczniowski w dniach 12.12.2022 r. - 16.12.2022 r.