• Rekomendacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej

• 27.02.2020

Rekomendacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej w.związku z pojawiającymi się w.niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa

Drodzy Rodzice!

Zwracamy się do Państwa z prośbą, żeby nie posyłali Państwo przeziębionych i chorych dzieci do szkoły.

Prosimy o rozmowy z dziećmi na temat przestrzegania zasad higieny, w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i.mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.

W związku ze zbliżającą się przerwą świąteczną apelujemy, by nie organizowali Państwo wyjazdów do krajów, w których wykryto ogniska koronawirusa.

Jeżeli, mimo wszystko, będą musieli Państwo wyjechać za granicę , a po powrocie u dziecka wystapią objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno- epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno- zakaźnego.

Prosimy na bieżąco sprawdzać komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.

Uwaga!

W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły rodzicowi dziecka należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust.1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. 2017, poz. 1368).

• Program dla szkół

• 24.02.2020

Przypominamy Państwu, iż nasza szkoła uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w.unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w.atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w.szkole dostarczane im owoce i.warzywa oraz mleko i.produkty mleczne oraz realizując w.ramach Programu działania edukacyjne.

• Bajkowe Jasełka

• 22.12.2019
        • Sardecznie zapraszamy w niedzielę 22 grudnia o.godzinie 17.00  do.Domu Kultury w Długiem na."Bajkowe Jasełka".

• 09.12.2019
        • Dzisiaj odwiedził naszą szkołę bardzo ważny gość..... Uczniowie czekali na niego z niecierpliwością. Radości z prezentów nie było końca.

• 09.12.2019
        • 28.11. 2019 w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa, na której uczniowie nie tylko tańczyli ale również brali udział w konkursach, zabawach i wróżbach. Wszyscy świetnie się bawili przy muzyce naszych szkolnych DJ-ów: DJ Granti i DJ Pompa.

• Zebranie wywiadowcze
        • Wycieczka do Dukli i Barwinka

• 08.11.2019
        • Wycieczka uczniów klas: IV, VI, VII do Barwinka i Dukli (zapalenie zniczy na cmentarzach żołnierzy poległych w I i II wojnie światowej; obejrzenie wystawy przedstawiającej historię Dukli i walk na terenie Przełęczy Dukielskiej).

• 02.10.2019
        • Pragniemy poinformować, że zdobyliśmy dotację w kwocie 5 tys. złotych na zakup nowości wydawniczych

(książek niebędących podręcznikami)
          w ramach

Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” – Priorytet 3

WSZYSTKIE POZYCJE SĄ JUŻ DOSTĘPNE

ZAPRASZAMY !!!

• Nowele Polskie Lekturą

• 12.09.2019
        • 6 września wzięliśmy udział w akcji "Nowele Polskie Lekturą. Narodowe Czytanie 2019 ". Do wspólnego czytania "Katarynki" Bolesława Prusa przyłączyli się: Wójt Gminy Zarszyn- pani Magdalena Gajewska, Zastępca Wójta - pan Adrian Herbut, Sołtys wsi - pan Andrzej Wrona, Radna wsi - pani Renata Twardy, Inspektor ds. Oświaty - pani Agnieszka Jakiel, przewodnicząca Rady Rodziców - pani Joanna Kozimor. Oprócz przybyłych gości utwór czytali również uczniowie, a także bibliotekarka szkolna i polonistka. Jest to pierwsza taka akcja w naszej szkole, ale za rok znów będziemy wspólnie czytać.

• Spotkanie wywiadowcze

• 05.09.2019

Drodzy Rodzice, sredecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie wywiadowcze w poniedziałek 9 września o.godzinie 16.30.