Zachęcamy do udziału dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III.
Regulamin konkursu wraz z załącznikami znaleźć można na stronie internetowej: https://cdpzarszyn.naszaplacowka.pl/n,ii-edycja-konkursu... oraz w sekretariacie naszej szkoły.
Zachęcamy do udziału dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III.
Regulamin konkursu wraz z załącznikami znaleźć można na stronie internetowej: https://cdpzarszyn.naszaplacowka.pl/n,ii-edycja-konkursu... oraz w sekretariacie naszej szkoły.
Zapraszamy do przeczytania nowego kwietniowego wydania gazetki szkolnej "Byle do przerwy". A w nim jak zawsze ciekawostki z życia szkoły, artykuły, opowiadania i wiele innych interesujących tematów. Idealny dodatek do weekendowego relaksu ;)
Wczoraj Pani Ewelina Lutecka odwiedziła dzieci z oddziału przedszkolnego. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej na temat zawodu pielęgniarki, a także poznać sposoby na radzenie sobie ze strachem przed zabiegami. Największe zainteresowanie wzbudziły akcesoria medyczne, z którymi przybyła Pani pielęgniarka, czyli aparat do mierzenia ciśnienia, strzykawki, bandaże, czepki i maseczki.
Dziękujemy Pani Ewelinie za poświęcony czas i bardzo ciekawe zajęcia.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa", który ma na celu wspieranie uczniów w zakresie rozwijania ich zainteresowań poprzez promocję i rozwój czytelnictwa.
26.03.2024 r odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego oraz Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Wczoraj nasi uczniowie wybrali się się Szkoły Podstawowej w Besku, aby wziąć udział w II etapie konkursów. Z języka angielskiego po I etapie zakwalifikowali się: Adrian Warnecki (kl. VIII), Nikodem Małek (kl. VIII), Ania Wojtal (kl.VIII) oraz Dawid Wojtal (kl. VII). Natomiast z języka niemieckiego Magdalena Szychowska (kl. VIII) oraz Nikodem Małek (VIII). Wszystkim uczniom należą się brawa za zakwalifikowanie się do II etapu.
A w szczególności serdecznie gratulujemy Magdalenie Szychowskiej, która zdobyła tytuł laureata Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych zajmując III miejsce :)
24 kwietnia odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, w którym brała udział szóstka uczniów z Gminy Zarszyn, w tym nasz uczeń Szymon Szajna. Wszyscy musieli wykazać się dużą wiedzą z zakresu pożarnictwa i pierwszej pomocy przedmedycznej. Gratulujemy udziału i osiągniętych sukcesów.
W dniu dzisiejszym odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorki Polskiej Poezji Patriotycznej w Pielni. W konkursie wzięli udział: Julian Kruczkiewicz (kl.II), Wiktoria Goleń (kl.V) oraz Izabela Demkowska (kl.VII). Zarówno Julian, jak i Wiktoria zajęli II miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Dziękujemy wszystkim za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły i serdecznie gratulujemy sukcesów!
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto, którego celem jest zwiekszenie świadomości ekologicznej oraz promowanie ochrony środowiska naturalnego. Każdego roku nasi uczniowie aktywnie włączają się w obchody tego wyjątkowego wydarzenia, aby pokazać jak ważne jest dbania o naszą planetę. Działania naszych uczniów rozpoczęły się już kilka dni temu. Najpierw klasa IV posadziła kwiaty, o które każdego dnia dbały dzieci uczęszczające na świetlicę. Natomiast uczniowie klasy II uporządkowali i przygotowali rabatę, na której następnie posadzili kwiaty: lawendę oraz floks szydlasty, które będą upiększać najbliższe otoczenie naszej szkoły. Na dzisiejszym apelu najmłodsze dziewczynki z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III: Amelia Cwynar, Oliwia Małek, Łucja Sieczkowska, Alicja Szałajko, Wiktoria Wrona, Kalina Kondracka, Lilianna Nycz, Milena Markowska, Iga Mendofik, Lena Gładysiewicz i Marcelina Seman, pięknie recytowały wiersze o tematyce wiosennej. W nagrodę otrzymały między innymi kwiaty posadzone przez klasę IV, jako jedno z działań w ramach Dnia Dobrych Uczynków. Na koniec dzisiejszych obchodów uczniowie klasy I zaśpiewali nam kilka wiosennych piosenek, które pomimo niesprzyjającej aury na zewnątrz, wspaniale wprowadziły nas w radosny, wiosenny klimat :)
Wielkie brawa dla Bartosza Pietrzkiewicza za zajęcie II miejsca i Allana Szuby za zajęcie IV miejsca w Międzyszkolnym Turnieju Tenisa Stołowego w Pielni.
16 kwietnia w Szkole Podstawowej w Odrzechowej odbył się Gminny Konkurs "Potyczki Matematyczne". Naszą szkołę reprezentowali: Maksymilian Kuźniar (kl.IIl), Kacper Król (kl.IV), Zuzanna Szajna (kl. V), Jakub Szychowski (kl.VI), Dawid Wojtal (kl.VII), Magdalena Szychowska (kl.VIII).
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, a Magdalenie Szychowskiej serdecznie gratulujemy zajęcia II miejsca w swojej kategorii wiekowej.
Dzisiejszym tematem zajęć bibliotecznych w oddziale przedszkolnym była wiosna. Pani Ula Cymbor rozmawiała z dziećmi o zwiastunach nadchodzącej wiosny. Została im przeczytana książeczka pt. "Wiosna w ogrodzie".
Na koniec w nawiązaniu do tematu zajęć dzieci wspaniale ze sobą współpracując stworzyły piękne panie wiosny :)
W niedzielę 14 kwietnia obchodzone było po raz szósty Święto Chrztu Polski. Ustanowione zostało przez Sejm ustawą z 22 lutego 2019 roku. Upamiętnia ono wydarzenie datowane na 14 kwietnia 966 roku, kiedy Mieszko I, książę Polan, pierwszy władca Polski przyjął chrzest. Akt ten zainicjował chrystianizację ziem polskich i jest uznawany za początek naszej państwowości.
W tym roku mija 1058. rocznica tego wydarzenia. .
W związku z obchodami rocznicy Chrztu Polski nasi uczniowie obejrzeli krótki film, który przybliżył im genezę tego wydarzenia. Ponadto na budynku szkoły powiewały wywieszone specjalnie na tą okoliczność flagi państwowe.
W piątek 12 kwietnia do naszej szkoły przybyła Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta-Avanti. Podczas spotkania nasi uczniowie chętnie brali udział w konkursach muzycznych, podczas których m.in. dowiedzieli się jakie instrumenty występują w orkiestrze dętej oraz jaką funkcję pełni kapelmistrz.
Dziękujemy serdecznie za odwiedziny i piękny koncert!
W dniach od 8 do 12 kwietnia Samorząd Uczniowski zorganizował akcję "szalony tydzień". Każdy dzień tygodnia charakteryzował się inną aktywnością dla uczniów. Poniedziałek był dniem kolorowych ubrań by zaakcentować nadejście upragnionej wiosny. We wtorek można było poszaleć z fryzurą. Środa była dniem kolorowej skarpetki nie do pary. W czwartek uczniowie mogli wykazać się wyobraźnią i kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka. W piątek natomiast uczniowie przybyli do szkoły w kolorowych piżamach i szlafrokach.
Cały tydzień upłynął w wiosennej, radosnej atmosferze.
W środę 10 kwietnia 14-osobowa grupa naszych uczniów z klasy IV, VI i VII uczestniczyła w XXI Rajdzie "Witaj Wiosno" zorganizowanym przez Oddział PTTK "Ziemia Sanocka". Trasa licząca około 14,5 km obejmowała piesze przejście na odcinku: Wisłok Górny --> szczyt Kanasiówka (liczący 831 m n.p.m., jest zaliczany do odznaki Korona Ziemi Sanockiej oraz Korona Beskidu Niskiego) --> Jasiel --> Wola Wyżna.
Wycieczka okazała się wspaniałą okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz do poznania ciekawych miejsc naszego regionu.
W dniu 10 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zarszynie odbył się coroczny konkurs czytelniczy pod hasłem „Najpiękniejsze wiersze dzieciństwa w kolorowej inscenizacji”. W tym roku zadaniem uczestników było przedstawienie dowolnego wiersza z literatury dziecięcej, nawiązujący do tematyki kobiet i kobietek ukazanych w humorystyczny sposób.
Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice:
* Kategoria klas I-III
Kalina Kondracka oraz Jagoda Twardy, które zaprezentowały wiersz Jana Brzechwy "Kaczka dziwaczka".
* Kategoria klas IV-VI
Zuzanna Szajna oraz Ewa Twardy, które przedstawiły wiersz Ewy Mleko "O Monisi strojnisi".
Wszystkie dziewczynki pięknie i bardzo oryginalnie zainscenizowały wybrane przez siebie utwory, zajmując I miejsca w obu kategoriach wiekowych! Serdecznie gratulujemy! :)
5 kwietnia uczniowie klasy II uczestniczyli w widowisku teatralnym na lodzie, które odbyło się w hali Arena Sanok. Pokaz pt. "Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza" wykonali łyżwiarze z całej Polski. Nie tylko tytuł był niezwykły, ale przede wszystkim piękna ruchoma scenografia, dekoracje, magiczne oświetlenie i efekty pirotechniczne. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. To wszystko zapierało dech w piersiach i na długo pozostanie w pamięci.
Po zakończonym pokazie w radosnych nastrojach uczniowie udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Zarszynie. Po zwiedzeniu biblioteki oraz miejsc gdzie można wyruszyć "w magiczną podróż z bohaterami wybranych lektur", kolejnym przystankiem na trasie wycieczki było Centrum Dziedzictwa Przyrodniczwgo w Posadzie Zarszyńskiej. Ciekawe zajęcia przyrodnicze z mikroskopami, ścieżkami sensorycznymi, lunetami i makietami to tylko wycinek z zajęć jakie proponuje ten ośrodek. Na zakończenie naszego pobytu każdy wykonał pamiątkowy magnesik.
27 marca w naszej szkole odbyło się przedświąteczne spotkanie. Wszyscy uczniowie mieli okazję pooglądać historię Męki Pańskiej przedstawionej w formie teatru cieni. Po zakończonym widowisku pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne i poinformowała o terminie powrotu do szkoły.
W tym dniu rozdano również dyplomy za udział w Szkolnym Konkursie Tabliczki Mnożenia, który odbył się dzień wcześniej. Pani Iwona Ćwiąkała zaangażowała najlepszych uczniów kl. III-VI i przeprowadziła wśród nich zawody. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy.
W każdej z nich było po jednym uczniu z każdej klasy. Walka była bardzo wyrównana, a wyniki są następujące:
I miejsce: Zuzanna Szajna, Dawid Pańko, Iga Mendofik, Maksymilian Kuźniar
II miejsce: Magdalena Heret, Michalina Małek, Marcelina Seman, Kacper Król
III miejsce: Aniela Kondracka, Arkadiusz Barzyk, Szymon Galant, Hanna Mazur
IV miejsce: Allan Szuba, Tomasz Twardy, Kamil Wojtoń, Lena Gładysiewicz
Gratulujemy wszystkim uczestnikom :)
We wtorek 26 marca dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła Pani Ula Cymbor z Biblioteki w Długiem. Zajęcia nawiązywały do Świąt Wielkanocnych. Dzieci wysłuchały czytanej książki pt. "Marysia i wielkanocne jajka", a także poznały zwyczaje i tradycje dotyczące Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki opowiadały co powinno znaleźć się w koszyku wielkanocnym i pięknie znały znaczenie poszczególnych symboli. Nie zabrakło również części plastycznej, podczas której dzieci wyklejały watą baranki.
Dziękujemy Pani Uli za kolejne bardzo ciekawe zajęcia biblioteczne.
Powered by aSc EduPage