• Przedwiąteczny apel oraz Szkolny Konkurs Tabliczki Mnożenia

• 05.04.2024
        • 27 marca w naszej szkole odbyło się przedświąteczne spotkanie. Wszyscy uczniowie mieli okazję pooglądać historię Męki Pańskiej przedstawionej w formie teatru cieni. Po zakończonym widowisku pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne i poinformowała o terminie powrotu do szkoły.

W tym dniu rozdano również dyplomy za udział w Szkolnym Konkursie Tabliczki Mnożenia, który odbył się dzień wcześniej. Pani Iwona Ćwiąkała zaangażowała najlepszych uczniów kl. III-VI i przeprowadziła wśród nich zawody. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy.

W każdej z nich było po jednym uczniu z każdej klasy. Walka była bardzo wyrównana, a wyniki są następujące:

I miejsce: Zuzanna Szajna, Dawid Pańko, Iga Mendofik, Maksymilian Kuźniar

II miejsce: Magdalena Heret, Michalina Małek, Marcelina Seman, Kacper Król

III miejsce: Aniela Kondracka, Arkadiusz Barzyk, Szymon Galant, Hanna Mazur

IV miejsce: Allan Szuba, Tomasz Twardy, Kamil Wojtoń, Lena Gładysiewicz

Gratulujemy wszystkim uczestnikom :)

• Wielkanocne zajęcia biblioteczne przedszkolaków

• 05.04.2024
        • We wtorek 26 marca dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła Pani Ula Cymbor z Biblioteki w Długiem. Zajęcia nawiązywały do Świąt Wielkanocnych. Dzieci wysłuchały czytanej książki pt. "Marysia i wielkanocne jajka", a także poznały zwyczaje i tradycje dotyczące Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki opowiadały co powinno znaleźć się w koszyku wielkanocnym i pięknie znały znaczenie poszczególnych symboli. Nie zabrakło również części plastycznej, podczas której dzieci wyklejały watą baranki.

Dziękujemy Pani Uli za kolejne bardzo ciekawe zajęcia biblioteczne.