• Ostrożnie z cukrem i solą!

• 15.12.2015

Drugoklasiści zakończyli pracę

nad realizacją zadań II części jesiennego etapu konkursu

"Zdrowo jem, więcej wiem".

Zdjęcia z zajęć można obejrzeć w galerii.

Wirtualną wersję klasowej księgi

przepisów  na zdrowe słodycze

można obejrzeć na blogu SU,

wersję papierową - w świetlicy szkolnej.

Rodziców zapraszamy do przejrzenia materiałów

na temat wpływu soli i cukru na funkcjonowanie organizmu:

KLIK

• Zdrowo jem, więcej wiem - klasa II

• 08.12.2015
        •                 W   bieżącym   roku   szkolnym    drugoklasiści    uczestniczą  w kolejnej edycji programu fundacji BOŚ "Zdrowo jem, więcej wiem". Właśnie zakończyła się pierwsza część etapu jesiennego. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, na   których    utrwalali    swoje     wiadomości   i   umiejętnści na  temat  warzyw i owoców. Stworzyli ciekawy  komiks,  który można obejrzeć  nie  tylko  w  bibliotece i świetlicy, ale także online na blogu SU.

Do programu aktywnie włączyli się również Rodzice, wykonując plakaty i pisząc zabawne, ale pouczające rymowanki. Najbardziej spodobał się pomysł Rodziców Kuby Szafrana - "Śniadaniowe menu małego wybredniaka". Dziękujemy :)

Zyta Bętkowska

• Klasa II w Bajkowej Krainie

• 08.12.2015
        •  Uczniowie klasy II

rozpoczęli rok szkolny

bajecznie

- z kolegami i koleżankami

Gminy Zarszyn,

a także z drugoklasistami

zaprzyjaźnionej słowackiej szkoły

kilka godzin wspólnie

bawili się, śpiewali,

podziwiali scenki teatralne.

Było miło :)

Zyta Bętkowska

• Wycieczka

• 06.11.2015

16 października 2015 r. 39 dzieci z klas IV-VI wyjechało na wycieczkę do Sanoka. Najpierw w SDK uczniowie uczestniczyli w lekcji multimedialnej pt. " Dla tych, co lubią się śmiać i bać" poświęconej gatunkom filmowym. Następnie obejrzeli film fabularny "Most do Terabithi". Korzystając z okazji dzieci odwiedziły również Miejską Bibliotekę Publiczną, w której zapoznały się z bogatym księgozbiorem, sposobem korzystania z niego, a także obejrzały ciekawą wystawę fotografików sanockich ( m. in. M. Kraczkowskiego, W. Szulca, B. Czernek, B. Andruszko, D. Geldner, M. Kępy).

• Konkurs językowy

• 28.06.2015
        • "What do you know about the USA an the UK?"

5 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Długiem został przeprowadzony konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych „What do you know about the USA an the UK?”. Konkurs zorganizowała p. Anna Jaslar – nauczyciel języka angielskiego. Uczestnikami natomiast byli uczniowie klas 4-6.

Dzieci miały za zadanie rozwiązać test sprawdzający ogólną wiedzę kulturową, geograficzną, polityczną o wyżej wymienionych krajach oraz znajomość języka angielskiego.

Z zadaniami najlepiej poradził sobie Patryk Burczyk z kl.6 i to on zajął I miejsce. Bardzo dobrze rozwiązali także test Mikołaj Tutak z kl. 5 oraz Jakub Małek z kl. 4, którzy zdobyli taką sama ilość punktów i uplasowali się na II miejscu.

Gratulujemy zwycięzcom!

• Ogłoszenia

• 28.06.2015
        • Film objęty honorowym patronatem minister edukacji narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

• Konkurs Pięknego Czytania

• 16.06.2015
        • 12.06.2015 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania.  Został on przygotowany przez polonistki panią Bogusławę Skalską i panią Monikę Gościńską. W konkursie wzięło udział 5 osób z klas IV-VI. Podczas czytania jury oceniało dykcję, interpretację czytanego utworu oraz poprawność czytanego tekstu.