Aktualności
Pokaz iluzjonisty
5Dzisiaj naszą szkołę odwiedził iluzjonista. W swoim programie zaprezentował sztuczki karciane, z piłeczkami, sznurkami, kółkami, naczyniami z wodą i unoszącymi się kulami. Do swoich występów zapraszał uczniów, którzy z bliska mogli podejrzeć wykonywane sztuczki. Na koniec wszyscy otrzymali różne figurki z nadmuchanych balonów.
Wycieczka kl. VIII
622 września uczniowie klasy VIII wraz z opiekunami: panią Elżbietą Ziembą i panią Iwoną Ćwiąkałą, udali się na wycieczkę na Przymiarki. Przymiarki to grzbiet górski w Beskidzie Niskim, w paśmie Wzgórz Rymanowskich. Grzbiet położony jest na wschód od Lubatowej i na zachód od Rymanowa Zdroju.
Grupa zaczęła od odwiedzenia zdrojowych źródeł: Danuty i Jana, następnie stromym podejściem udali się w kierunku grzbietu Przymiarek. Ze szczytu można było podziwiać Doły Jasielsko-Sanockie aż po Góry Słonne, panoramę miasta Krosna, po drugiej stronie grzbietu Przymiarek zobaczyć królową Beskidu Niskiego – Cergową oraz granicę Państwa Polskiego ze Słowacją i Ukrainą.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
3420 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
Tego dnia na naszych najmłodszych uczniów czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Zabawy z chustą animacyjną, balonami, tory przeszkód i inne zabawy muzyczno-ruchowe sprawiły dzieciom wiele radości.
Na koniec Pani Dyrektor nawiązując do słów Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” życzyła przedszkolakom samych radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia.
Podsumowanie projektu pn. "Ginące zawody naszych przodków pomysłem na przyszłość - udokumentowanie tradycji rzemieślniczych Ziemi Zarszyńskiej".
17 września 2023 r. w Parku w Posadzie Zarszyńskiej odbyło się podsumowanie projektu pn. "Ginące zawody naszych przodków pomysłem na przyszłość - udokumentowanie tradycji rzemieślniczych Ziemi Zarszyńskiej" realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatywa.
Podczas wydarzenia podziękowania i certyfikaty otrzymali również nasi uczniowie, którzy jako wolontariusze brali udział w realizacji tego projektu: Izabela Demkowska, Magdalena Heret, Kinga Kowalewska, Daniel Kwieciński, Zuzanna Nycz, Weronika Pietrzkiewicz, Kinga Tutak, Ewa Twardy.
Akcja "Sprzątanie świata".
30Jak co roku we wrześniu w calej Polsce odbywa się akcja "Sprzątanie świata". Również i nasi uczniowie po raz kolejny wzięli w niej udział. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem oczyścili z nieporządanych śmieci wiele miejsc w naszej miejscowości. Należą im się wielkie brawa i podziękowania!:)
Międzynarodowy Dzień Kropki
5Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Dzisiaj na lekcjach plastyki uczniowie klasy IV oraz VII wykonywali gry logiczne pn. "Kropka w probówce".
„Bezpieczna droga do szkoły”
Dzisiaj odbyło się spotkanie z Panią Barbarą Milczanowską - dzielnicową Posterunku Policji w Besku w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej na temat bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły. Uczniom z klas I-IV oraz oddziału przedszkolnego zostały przekazane zasady bezpiecznego korzystania z d
Dziecięcy Uniwersytet Techniczny
18 września o godz. 10:00 rusza rejestracja na nowy, zimowy semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Zarszynie, którego organizatorem jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.
Bezpłatne zajęcia (wykłady i warsztaty) przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat zamieszkałych na terenu Gminy Zarszyn.
Szkoły Pełne Talentów
1 września ruszyła druga edycja programu Szkoły Pełne Talentów.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.
W ubiegłym roku, dzięki Waszemu wsparciu udało się wzbogacić ofertę naszej świetlicy szkolnej w gry planszowe.
Zasady akcji są takie same jak rok temu:
1. Zrób zakupy za min. 50zł (w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc),
Wizyta fotografa
W najbliższy czwartek 07.09.2023 r. o godzinie 8:00 szkołę odwiedzi fotograf.
Zdjęcia będzie można zabrać do domu, obejrzeć, zakupić lub zwrócić do szkoły.
Prosimy o zapoznanie się z ofertą.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024.
Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym. Dużo zapału, chęci do nauki oraz nieustającej ciekawości w poznawaniu otaczającego świata. Niech ten czas będzie dla Was nie tylko wspaniałą edukacyjną przygodą, ale także niezapomnianym czasem spędzonym w gronie rówieśników.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Inauguracja Roku Szkolnego 2023/2024 w naszej Szkole rozpocznie się mszą świętą 4 września 2023 r. o godz. 8:00 w Kościele pw. Świętej Królowej Jadwigi w Długiem. Następnie o godz. 9:00 spotkamy się na boisku sportowym Orlik. Jeżeli będzie padać, spotkanie odbędzie się na górnym korytarzu.
WARSZTATY WIKLINIARSKIE
1Stowarzyszenie „Inicjatywa” w Zarszynie ramach realizacji projektu: Ginące zawody naszych przodków pomysłem na przyszłość - udokumentowanie tradycji rzemieślniczych Ziemi Zarszyńskiej dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska, Edycja 2023 zorganizowało 25.07.2023 r. warsztaty wikliniarskie w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego w Posadzie Zarszyńskiej. Wzięli w nich udział wolontariusze – uczniowie ze szkół podstawowych w Zarszynie, Długiem, Jaćmierzu i Bażanówce. Warsztaty prowadziły: Katarzyna Onacko, mistrzyni koszykarstwa – plecionkarstwa, wykładowczyni Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.
II CZĘŚĆ WARSZTATÓW CERAMICZNYCH
8Stowarzyszenie „Inicjatywa” w Zarszynie w ramach realizacji projektu: Ginące zawody naszych przodków pomysłem na przyszłość - udokumentowanie tradycji rzemieślniczych Ziemi Zarszyńskiej dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska, Edycja 2023 zorganizowało 10.07.2023 r. drugą część warsztatów ceramicznych dla wolontariuszy – uczniów ze szkół podstawowych w Zarszynie, Długiem, Jaćmierzui Bażanówce. Warsztaty prowadziły: Aneta Szałankiewicz, dyrektorka GOK w Besku i wolontariuszka Izabela Wielobób. To była druga część warsztatów. Wcześniej uczestnicy wykonali z gliny paterę w kształcie liścia, pojemnik na długopisy i małe elementy dekoracyjne, do których będą przyklejone magnesy. Wszystkie prace zostały wypalone w piecu. Podczas drugiej części zajęć uczestnicy szkliwili swoje prace. Zostali podzieleni na
WARSZTATY KUCHNI REGIONALNEJ
19Trwa realizacja projektu Stowarzyszenia „Inicjatywa”: Ginące zawody naszych przodków pomysłem na przyszłość - udokumentowanie tradycji rzemieślniczych Ziemi Zarszyńskiej dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury:EtnoPolska, Edycja 2023.
WARSZTATY CERAMICZNE
18Stowarzyszenie „Inicjatywa” w Zarszynie ramach realizacji projektu: Ginące zawody naszych przodków pomysłem na przyszłość - udokumentowanie tradycji rzemieślniczych Ziemi Zarszyńskiej dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury:EtnoPolska, Edycja 2023 zorganizowało 29.06.2023 r. warsztaty ceramiczne dla wolontariuszy – uczniów ze szkół podstawowych w Zarszynie, Długiem, Jaćmierzu i Bażanówce. W warsztatach prowadzonych przez doświadczoną instruktorkę Anetę Szałankiewicz i wolontariuszkę Izabelę Wielobób wzięło udział 20 uczniów biorących udział w projekcie. To była pierwsza część warsztatów. Z gliny uczniowie wykonali paterę w kształcie liścia, pojemnik na długopisy i małe elementy dekoracyjne, do których dodamy magnesy. Nasi podopieczni pracowali wyjątkowo sumiennie i byli aktywni do końca zajęć, a potem posprząt
"Ginące zawody naszych przodków pomysłem na przyszłość"
Stowarzyszenie „Inicjatywa” rozpoczęło realizację projektu Ginące zawody naszych przodków pomysłem na przyszłość - udokumentowanie tradycji rzemieślniczych Ziemi Zarszyńskiej dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska, Edycja 2023.
Podsumowanie akcji "Jak nie czytam, jak czytam"
257 czerwca razem z uczniami z kilku tysięcy szkół z całej Polski przystąpiliśmy do bicia rekordu czytania – wszyscy w tym samym, jednym momencie.
Uczniowie od klasy „0” do „8” na miejsce akcji wybrali Bibliotekę wiejską w Długiem, plac zabaw przy szkole oraz boisko sportowe „Orlik. Niestety z powodu niesprzyjającej w tym dniu pogody, akcja została przeniesiona na salę gimnastyczną oraz świetlicę szkolną. O godzinie 9. uczniowie całej społeczności szkolnej udali się do biblioteki wiejskiej, gdzie tworząc długą kolejkę czytelników, zaprezentowali się jako Ci co umieją, lubią i chcą czytać. O godz. 10 rozpoczęło się wspólne czytanie oraz towarzyszące im różne akcje czytelnicze, m.in. "Gra Planszowa". Cała „planszówka” z charakterystycznym tytułem, wymyślonym przed kilku laty spontanicznie przez uczniów: "GDY CZYTAMY MĄDRE GŁOWY MAMY", została przygotowana i przeprowadzona przez grupę uc
Czerwiec z #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości
https://wakelet.com/wake/0JU0uVhdpaz1wyfj3cdaj
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Aby uaktualnić sposób logowania do_dziennika elektronicznego:
Filmik instruktażowy jak przejść na nowe konto i informacje o aktualizacji.
Gdy dziecko jest nowym uczniem w szkole (pierwszoklasista):
Logowanie w zależności od rodzaju nowo wybranego konta:
albo
ZWRÓĆ SIĘ O POMOC!
Zadzwoń pod numer:
800 70 22 22 – centrum wsparcia dla osób
w stanie kryzysu psychicznego – bezpłatny, czynny całą dobę;800 120 002 – bezpłatny ogólnopolski telefon
dla ofiar przemocy w rodzinie „ Niebieska Linia ’’, działa całodobowo;116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych kontakt przez cały tydzień w godzinach 14:00 – 22:00;
116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży działa cały tydzień w godzinach 12:00 – 02:00;
800 108 108 – bezpłatny telefon wsparcia
dla osób po stracie bliskich od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 20:00;801 199 990 – Ogólnopolski Telefon Zaufania
<NARKOTYKI> czynny cały tydzień w godzinach 16:00 – 21:00
(koszt jak za połączenie lokalne).
Biblioteka proponuje
Galeria zdjęć
brak danychKoronawirus
Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w.miejscu, gdzie występuje koronawirus i.zaobserwowałeś u.siebie objawy, takie.jak: gorączka, kaszel, duszności oraz problemy z.oddychaniem bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną:
pon.-niedz. w godzinach 730-1505 tel.:.(13).46.41.219 lub 536.048.617,
a.po.godzinie 1505 pod numerem tel.:.605 588 412.
W przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112, lub do SPZOZ Sanok - oddział zakaźny tel.:.(13).46.56.246.
Kalendarz
brak danychNawigacja