Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.

• Informacje

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedłużyło do 26.czerwca br..kształcenie na odległość w szkołach i.placówkach oświatowych.Jednocześnie wznowiono działalność domów wczasów dziecięcych, przedszkoli oraz szkół specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i.jednostkach pomocy społecznej, a.także ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych. Uruchomiono również możliwość zakwaterowania uczniów w.internacie zorganizowanym w centrum kształcenia zawodowego.

• XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Zachęcamy wszystkich Uczniów, aby wzięli udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania. Ze względu na epidemię, odbywa się on wirtualnie. W tym roku tematem przewodnim są zwierzęta. Codziennie aktorzy i miłośnicy przyrody będą czytać bajkę o zwierzętach.

Serdecznie zapraszamy do zaglądania na stronę

• Dzień Dziecka

Z okazji wspaniałego święta Dyrektor szkoły wraz z gronem nauczycielskim życzy Wszystkim Dzieciom, małym i dużym, wielu powodów do radości i uśmiechu, pięknych bajek na dobranoc, tylko kolorowych snów, samych piątek i szóstek w szkole; codziennie nowych, fantastycznych przygód; prawdziwych przyjaciół i morza miłości.

• Konsultacje

Od 25 maja ósmoklasiści mają prawo uczestniczyć w.konsultacjach, zwłaszcza z.przedmiotów objętych egzaminem, na.terenie szkoły. Od 1.czerwca MEN umożliwiło również konsultacje ze.wszystkich przedmiotów zdrowym uczniom z.pozostałych klas II.etapu edukacyjnego. Niezbędne załączniki w.poniższej wiadomości.

• Egzamin - wytyczne

Harmonogram egzaminów

Przypomnijmy, że zgodnie z ogłoszonym harmonogramem egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br.

Wytyczne obowiązkowe

Wśród wytycznych, które są obowiązkowe, podkreślone zostały w szczególności kwestie dotyczące zachowania społecznego dystansu oraz dezynfekcji, w tym:

• Nauka programowania

Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.

• Orlik

Wznowienie działalności Orlika z dniem 4 maja 2020 r.

Zasady korzystania z boisk sportowych

- Na każdym boisku (piłkarskim i wielofunkcyjnym) może przebywać w tym samym czasie nie.więcej niż 6.osób i.1.trener.

- Na korcie tenisowym mogą przebywać w tym samym czasie nie.więcej niż 4 osoby i.1.trener, z.wyłączeniem jego obsługi.

• Przedszkole

Oddziały przedszkolne zaczną działać od.11.maja.2020 r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej:

Którzy rodzice będą mogli posłać swoje dzieci do przedszkola?

Apelujemy do samorządów, by z placówek w pierwszej kolejności mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Warto, aby pierwszeństwo uzyskały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z.zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

• Bezpieczne dane osobowe

Urząd Ochrony Danych Osobowych, we współpracy z.Ministerstwem Edukacji Narodowej, przygotował poradnik „Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania". Jest to materiał, który zawiera najważniejsze informacje na temat bezpiecznego przetwarzania danych podczas kształcenia na.odległość.

• Zdalna Szkoła

W ramach Ministerialnego programu ˝Zdalna Szkoła˝ Gmina Zarszyn otrzymała dofinansowanie w wysokości 60 tys. zł bezzwrotnej dotacji przeznaczonej na zakup laptopów dla 7 szkół z terenu Gminy na walkę z.wykluczeniem cyfrowym uczniów. Nasi uczniowie uzyskali sprzęt do realizacji nauczania zdalnego o wartości 10 044,18 zł.

• Świetlica zaprasza

Świetlica zaprasza do wspólnego tworzenia kolekcji prac plastycznych w.czasie zdalnego nauczania. Zdjęcia Waszych dzieł prześlijcie na adres: joanwas@interia.eu albo przez Messengera na facebooku, Ela Ziemba.

-opublikujemy je w galerii:

• Próbny egzamin

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do.PRZEPROWADZENIA PRÓBNEGO EGZAMINU.ÓSMOKLASISTY z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych.nowożytnych OD.30 MARCA DO.1 KWIETNIA BR.

Wszystkie niezbędne materiały do.przeprowadzenia egzaminów zostaną.zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowychkomisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

Sobota 05.10.2024

Aby uaktualnić sposób logowania do_dziennika elektronicznego:

Filmik instruktażowy jak przejść na nowe konto i informacje o aktualizacji.

Gdy dziecko jest nowym uczniem w szkole (pierwszoklasista):

Logowanie w zależności od rodzaju nowo wybranego konta:

albo

KRS: 0000270261 z dopiskiem na cel

Program do rozliczenia PIT.

• Zadzwoń pod numer:

800 70 22 22 – centrum wsparcia dla osób

116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży działa cały tydzień w godzinach 12:00 – 02:00;

dla osób po stracie bliskich od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 20:00;

(koszt jak za połączenie lokalne).

• Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w.miejscu, gdzie występuje koronawirus i.zaobserwowałeś u.siebie objawy, takie.jak: gorączka, kaszel, duszności oraz problemy z.oddychaniem bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną:

a.po.godzinie 1505 pod numerem tel.:.605 588 412.

W przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112, lub do SPZOZ Sanok - oddział zakaźny tel.:.(13).46.56.246.