• 22.11.2018
        • OGÓLNOPOLSKIE WARSZTATY CZYTELNICZE

MIRABELKA – KIEŁKUJĄCA HISTORIA W 100LICY”

• Laureaci Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej ,,Śpiewamy dla Niepodległej"

• 20.11.2018
        • 20 listopada 2018 r. to radosny dzień. Dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich najbardziej potrzebujących rówieśników- tych, których prawa są łamane. W wielu krajach w tym dniu maluchy „przejmą kontrolę” nad mediami, sportem, polityką, aby ich głos był słyszalny.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka stał się również w naszej szkole okazją
          do zorganizowania radosnego wydarzenia. Uczniowie spędzili go wspólnie z UNICEF.

Tego dnia, w rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, wszyscy- zarówno uczniowie, jak i nauczyciele- przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, w kolorze UNICEF. Maluchy ozdobiły swoje twarze błękitnymi serduszkami, a w trakcie zajęć świetlicowych wykonały prace plastyczne. Podczas apelu, na korytarzu szkolnym udekorowanym niebieskimi balonami, dyrektor szkoły przypomniała dzieciom
          o ich prawie do nauki w bezpiecznych warunkach. Wychowawcy klas oraz nauczyciel WOS- u przeprowadzili lekcje z wykorzystaniem materiałów stworzonych w ramach globalnej kampanii realizowanej przez UNICEF#ENDviolence-Stop przemocy!

• Koncert patriotyczny dla seniorów - Dom Opieki Społecznej - Zagórz

• 20.11.2018
        • 14 listopada 2018 r., w ramach wolontariatu, nasi uczniowie już po raz osiemnasty odwiedzili pensjonariuszy z Domu Opieki Społecznej im. Brata Alberta w Zagórzu. Tym razem 22-osobowa reprezentacja szkoły uczciła razem z seniorami 100-lecie Niepodległości Polski. Występ dzieci z klas III, VI i VIII oraz młodzieży z III oddziału gimnazjalnego,
          jak w poprzednich latach, dostarczył seniorom wielu wzruszeń. Taniec, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie instrumentów (gitar i saksofonu), drobne prezenty sprawiły osobom starszym dużo przyjemności.

• Akademia środowiskowa
      • Koncert ,,Dla Niepodległej"- Sanok
      • Wycieczka do Krosna, Żarnowca i Bóbrki

• 02.11.2018
        • 30 października, w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klas IV-VII, wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Krosna, Żarnowca i Bóbrki. W Bibliotece Pedagogicznej w Krośnie dzieci wzięły udział w lekcji dotyczącej historii pisma, poznały sposób funkcjonowania biblioteki, a także obejrzały wystawę: "Ta, co nie zginęła". Żarnowiec, był miejscem, gdzie poznały historię "Roty" i zwiedziły dworek Marii Konopnickiej. Na zakończenie odwiedziły Muzeum w Bóbrce. Tam poznały losy polskiego naftownictwa, oglądały dom Ignacego Łukasiewicza i mogły zobaczyć zastosowanie nowej technologii ( hologramy w muzeum ).

• Dyktando Niepodległosciowe

• 02.11.2018
        • W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległosci, nasza szkoła bierze udział w wielu działaniach. Jednym z nich było Dyktando Niepodległościowe. Uczniowie pisali tekst w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa - kl. IV-VI, II grupa - kl. VII, VIII i 3 ab gimnazjum.

W I grupie - zwycięstwo odniosła Julia Dębska,

w II grupie - wygrał Gracjan Teleżyński.

• Szkolny Konkurs Pięknego Pisania

• 24.10.2018
        • Każdego roku polonistki z naszej szkoły nagradzają uczniów za staranne prowadzenie zeszytów przedmiotowych. W tym roku szkolnym I część konkursu odbyła się w październiku. Nagrody otrzymali:

Daniel Pietrzkiewicz - kl. IV

Tomasz Jedynak - kl. V

Milena Ciepły - kl. VI

Artur Warnecki - kl. VII

Alicja Galant kl. VIII

Gratulujemy !!!

• Rozpoczęcie roku szkonego

• 01.09.2018
        • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 Mszą św.  3.-.go września o godzinie 8.30 w Kościele parafialnym Św..Jadwigi Królowej w Długiem.

• Wypożyczanie podręczników

• 26.08.2018
          1. Klasy 1-3: podręczniki przekażą wychowawcy klas w.dniu 4.09.2018 r.

2. Klasy 4-6: 30.08.2018 r. - w godzinach 12.00- 14.00.

3. Klasy 7,8: 31.08.2018 r. w godzinach 12.00- 14.00.

4. Klasa 3 GIMNAZJUM: 04.09.2018 r. w godzinach 8.00 - 9.00.

• ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

• 06.08.2018
        • Wykaz materiałów i kart pracy do indywidualnego

zakupienia przez rodziców

na rok szkolny 2018/2019

-  worek materiałowy na strój gimnastyczny,
          -  strój do ćwiczeń gimnastycznych (biała bluzka, spodenki
             w ciemnym
          kolorze),
          -  mały ręcznik,
          -  buty bez sznurowadeł,
          -  plecak (koniecznie mały ze względu na bezpieczeństwo
             i wygodę
          dzieci ).

Karty Pracy:

Pakiet dla 5 i 6 – latków
           ,,Olek  i Ada na szlaku przygód” Poziom B+.
          Wydawnictwo MAC Edukacja.

Pakiet dla 3 i 4 – latków

,, Olek i Ada wśród przyjaciół ” Poziom A.

Wydawnictwo MAC Edukacja.

Ćwiczenia do religii - zakup we wrześniu u katechetki pani Elżbiety Ziemby.

Wyprawka_przedszkolaka.docx

• XVI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej- Sanok
      • Laureaci Gminnego Konkursu Poezji Patriotycznej w 100- lecie Odzyskania Niepodległości